Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běh II.

3. 9. 2008

Tip pro vás- Běhejte!

Protože pohybujete-li se př správném pulzu, zvyšuje se příjem kyslíku mozkem o 100 procent. Pocítíte to sami, protože vás takový běh osvěží.

Běh činí z kachny jaguára

V našich buňkách (a nezáleží na tom, zda se jedná o buňky srdečního svalu, buňky jater nebo buňky mozku) produkují energii drobné elektrárny, mitochondrie. Bereme si z nich sílu a výkonnost. Pokud je k dispozici jen málo elektráren, vzniká během pracovního dne nedostatek energie. Velké nároky, které se na nás valí, můžeme zvýšit joggingem. V mitochondriích se bude spalovat kyslík. Pokud tělu dodáme dostatek kyslíku, bude si muset založit více elektráren. Počet mitochondrií se dá pravidelným ultralehkým během (viz str. 78 a dále) zvětšit až 6x! Z dvouválce se tak z nás stane dvanáctiválec, z kachny jaguár. Srdce zesílí, mozek bude rychlejji pracovat, dokonce i játra budou detoxikovat šestkrát rychleji. Tam, kde dvouválec životem jen funí, táhne dvanáctiválec suverénně dopředu. Nadprůměrné výkony pak budou pro vás samozřejmostí - jak u psacího stulu, tak při triatlonu.

Běh je jediná dieta, která vydrží navždy (dobrá teorie tady:D, ale věřím jí a celkem se podle ní i řídim):

Diety nefungují. Kdo chce zhubnout, měl by to udělat jako srnka: nic si neodříká, ale spaluje tuky. Tuky se však spalují jen ve svalech a jen při nadbytku kyslíku, tedy při pulsu spalujícím tuky. Tento pulz může mít hodnotu 180 nebo i 120. Objevuje se v těle chvíli předtím, než se spalování tuků změní na spalování uhlohydrátů. Při tomto pulzu totiž budete spalovat 100 procent tuku.

Po třech měsících běhu budete moci jíst, co budete chtít

Začnete-li běhat jako netrénovaný, spálíte během 1/2 hodiny 0,1 gramu tuku, což neodpovídá ani velikosti špendlíkové hlavičky. Avšak za 4 týdny už vaše tělo bude spalovat 5 gramů, tedy 50krát více tuku. Za 12 týdnů je to již 25 gramů - tedy 225 kalorií čistého tuku. Běh totiž postupem času mění chemii v těle. Po 3 měsících budete moci jíst, co a kolik budete chtít. Protože pak už nebudete moci přibrat. Tréninkemtotiž ve vašem těle ohromně stoupne množství enzymů odbourávajících tuky. Zvětší se svalová hmota, tuk se bude ztrácet. Počet kamínek spalujících tuky se znohonásobí. Díky většímu množství enzymů se bude moci vyprázdnit více plných buněk.

Zhubněte ve spánku

Nejradostnější zpráva zní: běh zvětšuje váš obrat kyslíku o 25 procent, a to na celý den. I když postavíte tretry do kouta a s požitkem si lehnete do houpací sítě, bude vaše tělo i nadále spalovat tuk. A stane-li se z běhu váš koníček, pak i 10 gamů za hodinu. Němci, Švýcaři i Rakušané jedí průměrně 142 gramů tuku za den. Potřebovali by tedy jen 14,2 hodiny spánku denně a měli by tuk pryč. Musíte svůj stroj na spalování tuku jen každý den nastartovat.

(obrázek): Hubněte ve spánku: stanete-li se běžci, bude vaše tělo spalovat tuky- i tehdy, budete-li ležet v houpací síti.

Běh probouzí tělesnou inteligenci

Ten, kdo běhá, si nepotřebuje dělat starosti o zdravou stravu. Protože se vám do těla dostane desetkrát více kyslíku. Tím se po pár týdnech tréninku probudí tělesné centrum instinktu: tělesná (somatická) inteligence. Stará se o to, aby i tělo samo bezděčně sestavilo svůj jídelníček. Jako dítě, keré instinktivně ví, kdy má dost: při první a druhé lžíci špenátu se směje, třetí však hodí po mamince.:D

Zajímavosti:

TAK SE ZNOVU ZBAVÍTE SVÉHO TUKU

Běh je pokynem pro vaše tělo, aby začalo znovu vyvářet enzymy odbourávající tuky. Poměr enzymů uhlohydrátů a enzymů tuků je v lenivém těle asi 10:1, u průměrně trénovaného asi 5:5, v dobře trénovaném 2:8. Duševní pracovníci, kteří své svaly louhou dobu, často i celé roky, nevyužívají, spalují takřka výhradně uhlohydráty. A těch máme v těle právě 500 gramů. Běh mění enzymový systém každé svalové buňky ze spalování cukrů na spalování tuků.

BĚŽCI ZAČÍNAJÍ JÍST AUTOMATICKY SPRÁVNĚ

Chuť běců k jídlu se mění z nutnosti: člověk pak jí více uhlohydrátů a bílkovin, méně tuku, více ovoce a zeleniny, méně masa. Je rozumnější běhat, než číst knihy o výživě. Vězí za tím poznání ze zen-buddhismu: "Chceš-li v životě něco důležitého, nemiř do černého, nýbrž vedle. A trefíš." Vyjádřeno jinak: nezabývej se výživou, běhej - a budeš jíst instinktivně správně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mylife-mydreams.blog.cz

(Misha, 3. 9. 2008 19:00)

No, podle rodičů a doktorů už mentální anorexii mám. :(
To množství jídla je pro mě dost velký, ale je mi jasný, že za čas budu muset přidávat, ale newím jak to zvládnu. :(

ahojky

(viky, 3. 9. 2008 17:08)

myslim si,že běh je určitě moc dobrý,jak se to i v těhle článcích píše,ale já bohužel běhat nemůžu,kdysi jsem si poranila koleno a při běhání(naštěstí při jinym sportu ne) to šíleně bolí.Ale hodně chodim na procházky se psem a u nás je to samej kopec a pole,takže se taky zapotim..